Юридическое бюро "Линия права". Лучшие адвокаты в Запорожье. Звоните +38 (066) 08-90-926, +38 (063) 73-68-733

Ходять чутки про збільшення розміру аліментів. Так чи ні?

Ходять чутки про збільшення розміру аліментів. Так чи ні?
В останні дні багато людей звертаються із запитаннями щодо збільшення мінімального розміру аліментів на дитину, у зв’язку із змінами законодавства.

Бажаємо роз’яснити які саме аліменти збільшено, а які – ні.

26 січня 2022 року Верховна Рада ухвалила в цілому як закон законопроект 3881.

Законом удосконалено законодавчі положення та усунуто дискримінаційні розбіжності, які виникли в статтях 181 та 272 Сімейного кодексу.

Цей Закон набрав чинності 1 січня 2022 року.

Законом внесено такі зміни до Сімейного кодексу України:

Частина 8 статті 181 СК, яка регулює способи виконання батьками обов'язки утримувати дитину, викладена у такій редакції:

«8. Якщо місце проживання або перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального становища сім'ї, в якій виховується дитина, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України».

Частина 2 статті 272 СК (Розмір аліментів, що стягуються з інших членів сім'ї та родичів, та строки їх стягнення) викладено у такій редакції:

«2. Якщо позов пред'явлений не до всіх зобов'язаних осіб, а до деяких із них, розмір аліментів визначається з урахуванням обов'язку всіх зобов'язаних надавати утримання.

При цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню на одну дитину, повинен бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини та не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню з інших членів сім'ї та родичів на дитину, становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів».

Якщо говорити мовою цифр, то станом на 01.07.2020 року мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину, який може бути стягнутий з батьків становить для дітей до 6 років – 929,50 грн, а для дітей від 6 до 18 років – 1159 грн. У свою чергу, сукупний розмір аліментів для дітей, що може бути стягнутий з інших членів сім’ї та родичів, не може бути меншим, ніж 557,70 грн для дітей до 6 років і 695,40 грн для дітей віком від 6 до 18 років.

Таку ситуацію законотворець допустив або через неуважність або в силу інших причин, чим, допустив дискримінацію дітей у різних видах аліментних зобов’язань, оскільки при внесенні змін до статті 182 СК України слід було відповідно внести також і зміни до статті 272 СК України, встановивши однаковий розмір мінімальних аліментів для всіх дітей, незалежно від виду аліментних зобов’язань.

Таким чином, законодавець прийняттям Закону 3881 збільшив розмір аліментів, що стягуються з інших членів сім'ї та родичів, але залишив незмінним розмір аліментів, що стягуються з батька/матері.


Якщо у Вас виникли будь-які питання, потрібні послуги компетентного адвоката в Запоріжжі чи інша юридична допомога, запишитесь на консультацію до Юридичного бюро «Лінія права» за тел. 063-736-87-33, 066-089-09-26.
Made on
Tilda