Юридическое бюро "Линия права". Лучшие адвокаты в Запорожье. Звоните +38 (066) 08-90-926, +38 (063) 73-68-733

Зміна внаслідок судового рішення підстави звільнення військовослужбовця не виключає можливості стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в порядку статті 117 КЗпП

Зміна внаслідок судового рішення підстави звільнення військовослужбовця не виключає можливості стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в порядку статті 117 КЗпП
Пропоную Вашій увазі одну з наших справ, в якій отримано цікаве судове рішення Касаційного адміністративного суду.

Верховний Суд прийшов до висновку, що зміна внаслідок судового рішення підстави звільнення військовослужбовця не виключає можливості стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в порядку статті 117 КЗпП.

В пунктах 45-47 Постанови від 26.01.2022 Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду зазначено наступне:

"Водночас необхідно зауважити, що у справі № 280/3104/19 судом визнано протиправною підставу звільнення позивача, з якою пов`язане виконання установленого законом обов`язку відповідача виплатити позивачу всі суми, які належали йому саме на день звільнення. Тож неправильне визначення підстави звільнення вплинуло на право позивача своєчасно отримати одноразову грошову допомогу при звільненні. За таких обставин, колегія суддів, приходить до висновку, що зміна формулювання причин звільнення не виключає відповідальності відповідача за несвоєчасний розрахунок при звільненні.

Подібну правову позицію викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі №711/4010/13-ц.

Відмовляючи з тих самих підстав позивачу у позові в частині затримки відповідачем додаткової виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки за 2019 року при звільненні та стягнення середнього заробітку за час затримки такого розрахунку, суд апеляційної інстанції залишив поза увагою відсутність причинно-наслідкового зв`язку цієї виплати із зміною формулювання причин звільнення позивача.

За такого правового регулювання та установлених обставин у цій справі, Верховний Суд уважає, що суд апеляційної інстанції неправильно застосував положення статей 116 та 117 КЗпП України, що призвело до неправильного вирішення цього спору в частині відмови позивачу у позові."

З повним текстом судового рішення можна ознайомитись за посиланням - https://reyestr.court.gov.ua/Review/103033572.
Made on
Tilda