Юридическое бюро "Линия права". Лучшие адвокаты в Запорожье. Звоните +38 (066) 08-90-926, +38 (063) 73-68-733

Як правильно закрити банківську картку?

Як правильно закрити банківську картку?
Як повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, кошти, доступ до яких ви отримуєте за допомогою картки, знаходяться на рахунку.


Навіть якщо там порожньо, а термін дії картки минув, рахунок «прив'язаний» до картки і продовжує існувати. І за обслуговування незакритого рахунка банк може нараховувати комісію, причому цілком законним шляхом, яка буде або автоматично списана з картки за наявності грошей на рахунок, або буде обліковуватися як борг перед банком. Умови про це зазвичай прописані у договорі.

Плата за обслуговування рахунку може з'явитися, якщо:

1) ви зберігаєте на рахунку менше встановленої суми (або ви зняли всі кошти).

2) ви витрачаєте менше певної суми на місяць (або ви перестали користуватися карткою).

3) закінчився пільговий термін обслуговування.

Банк буде нараховувати плату за обслуговування рахунку, і у вас виникне заборгованість. Виплачувати її, швидше за все, доведеться із відсотками. Причому для дебетової картки проценти можуть бути навіть більшими, ніж для кредитної.

Якщо про борг стане відомо за кілька років, сума буде значною. Збільшити витрати також можуть додаткові послуги. Наприклад, плата за СМС-інформування, відкладення комісій за будь-які послуги і так далі. Щоб уникнути лишніх витрат, треба просто закрити рахунок.

Як правильно завершити відносини з банком та закрити рахунок?

Дійте за таким алгоритмом:

-        вимкніть усі платні послуги. Це врятує від лишніх витрат до моменту закриття рахунку, що займає певний час;
-        якщо є заборгованість за рахунок, погасіть її;
-        подайте до банка заяву про закриття рахунку. У деяких банках про своє рішення можна повідомити онлайн.

Якщо ви звертаєтесь до відділення банку, а термін дії вашої картки ще не закінчився, здайте її до банка, щоб до вас не було жодних претензій у майбутньому, адже формально це власність фінансової установи.

Погодьте певний час, протягом якого банк за договором повинен закрити рахунок. Цей час потрібен організації, щоб перевірити, чи не прийдуть відкладені комісії, наприклад, за користування банкоматом іншого банку. Якщо борги з’явилися, їх також доведеться сплатити.

Коли рахунок закриють, візьміть у банка відповідну справку, в якій буде зазначено, що заклад не має до вас фінансових претензій. Документ знадобиться, якщо через можливі помилки борги раптово почнуть виникати вже після закриття рахунку.

Що робити, якщо до рахунку прив'язано кілька карток?

Рахунок закривати не потрібно. Але картку, якою ви більше не користуєтесь, краще заблокувати. Так ви усунете ризик шахрайства та доступу до вашого рахунку.

Слід пам'ятати: якщо термін дії вашої картки закінчився, це ще не означає, що рахунок закривається автоматично. Вся інформація про ваші права та обов'язки міститься у договорі, який ви підписуєте.

Якщо у Вас виникли будь-які питання, потрібні послуги компетентного адвоката в Запоріжжі чи інша юридична допомога, запишитесь на консультацію до Юридичного бюро «Лінія права» за тел. 063-736-87-33, 066-089-09-26.
Made on
Tilda