Юридическое бюро "Линия права". Лучшие адвокаты в Запорожье. Звоните +38 (066) 08-90-926, +38 (063) 73-68-733

Турбують колектори стосовно чужого боргу: що робити?

Турбують колектори стосовно чужого боргу: що робити?
Турбують колектори стосовно чужого боргу: що робити?

В Україні з весни запрацювали правила етичної поведінки для фінансових установ і колекторів та встановлено чітке регулювання їх діяльності. Незважаючи на це, Нацбанк продовжує отримувати скарги від споживачів і фіксувати факти недобросовісної поведінки з боку колекторських компаній.

Перш за все, варто розібратися, до кого можуть звертатися колектори:
  • до споживача, який оформив кредит, або його законного представника;
  • до спадкоємця;
  • до поручителя або майнового поручителя.

Водночас колектори не мають права звертатися до членів сім'ї боржника, сусідів чи колег із роботи, друзів та знайомих, які не є поручителями за кредитом.

Отже, що ж робити, коли ви не маєте стосунку до чужого кредиту, а колектори наполегливо просять його погасити?
  • Під час контакту з колектором забороніть надалі вас турбувати – поясніть, що не маєте стосунку до кредиту і що ви не давали згоди на взаємодію.
  • Якщо дзвінки та повідомлення надходять від робота, заблокуйте їх за допомогою функцій телефону.
  • Дізнайтесь назву установи та напишіть вимогу до неї із запереченням проти взаємодії.
  • Якщо дзвінки та повідомлення не припиняються, зафіксуйте випадки правопорушень – запишіть розмову, зробіть скріни повідомлень тощо – та надайте ці докази до Національного банку України разом зі скаргою на фінансову чи колекторську компанію.

Відповідно до нового закону (ЗУ від 19 березня 2021 року № 1349-IX), який регулює роботу колекторів, Національний банк може застосовувати до компаній-порушників заходи впливу – від штрафів до виключення з Реєстру колекторських компаній.

Якщо у Вас виникли будь-які питання, потрібні послуги компетентного адвоката в Запоріжжі чи інша юридична допомога, запишитесь на консультацію до Юридичного бюро «Лінія права» за тел. 063-736-87-33, 066-089-09-26.
Made on
Tilda