Юридическое бюро "Линия права". Лучшие адвокаты в Запорожье. Звоните +38 (066) 08-90-926, +38 (063) 73-68-733

Хто повинен відшкодовувати вартість ремонту автомобіля внаслідок його наїзду на яму?

Хто повинен відшкодовувати вартість ремонту автомобіля внаслідок його наїзду на яму?
Хто повинен відшкодувати ремонт авто, якщо внаслідок попадання колеса у вибоїну ви втратили керування автівкою та потрапили у ДТП? Що необхідно зробити, щоб отримати відшкодування, нанесене внаслідок ДТП, яке було спричинене незадовільним дорожнім покриттям?

Крок 1.
Викличте поліцію. Наполягайте, щоб протокол про вчинення адміністративного правопорушення склали саме за ч. 4 ст. 140 КУпАП, оскільки ця норма передбачає відповідальність балансоутримувачів доріг за порушення правил утримання автомобільних доріг. Поліція має зафіксувати причину ДТП — незадовільний стан дороги, а також відобразити глибину ями. Крім того, до складеного протоколу слід додати фото- та відеофіксацію місця події, пояснення очевидців (якщо такі були).

До речі, відповідно до ДСТУ 3587-97 глибина ями на дорозі не повинна перевищувати 4 см.

Крок 2.
Зверніться до експертної устнови. Для того, щоб визначити розмір витрат на ремонт автівки внаслідок пошкодження у ДТП, що була викликана наїздом на вібоїну, необхідно мати висновок автотоварознавчої експертизи.

Крок 3.
Отримайте рішення суду, яким балансоутримувача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП. Якщо поліція склала всі документи вірно та об'єктивно, зафіксувала протокол за статтею 140 КУпАП, такі матеріали надсилаються до суду для визнання вини балансоутримувача. Далі справа назначається до судового розгляду, де бажано брати активну участь, оскільки визнання вини балансоутримувача — важливий крок для отримання компенсації збитків, завданих внаслідок ДТП, за рахунок коштів балансоутримувача.

Крок 4.
Зверніться до суду про відшкодування шкоди, завданої ДТП. Вартість понесених збитків, що завдані внаслідок ДТП, відшкодовує балансоутримувач дороги, на якій сталася аварія.

Яка установа є балансоутримувачем, тобто відповідачем у такому випадку?

– якщо ДТП сталася на одній із доріг, зазначених як дороги загального користування державного значення, то балансоутримувачем є Укравтодор (постанова КМУ «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення» №55 від 30.01.2019);

– якщо ДТП сталася на одній з доріг у місті/селі/селищі міського типу тощо, то балансоутримувачем є міська рада та її виконавчий орган, районна рада та районна державна адміністрація у сфері дорожнього руху (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про дорожній рух»).

Як дізнатися яка установа є балансоутримувачем дороги?

Для точного визначення сторони по справі — відповідача необхідно звернутися до місцевої ради (міської, сільської тощо) із запитом на отримання публічної інформації з проханням повідомити, хто саме є балансоутримувачем даної ділянки дороги та хто є уповноваженою особою, яка має слідкувати та забезпечувати відповідність нормам та стандартам утримання автомобільних доріг та вулиць.

Якщо у Вас виникли будь-які питання, потрібні послуги компетентного адвоката в Запоріжжі чи інша юридична допомога, запишитесь на консультацію до Юридичного бюро «Лінія права» за тел. 063-736-87-33, 066-089-09-26.
Made on
Tilda