Юридическое бюро "Линия права". Лучшие адвокаты в Запорожье. Звоните +38 (066) 08-90-926, +38 (063) 73-68-733

Придбання автомобіля за довіреністю – безпечно чи ні?

Придбання автомобіля за довіреністю – безпечно чи ні?
Дуже часто громадяни не бачать різниці між придбанням автомобіля за договором купівлі-продажу чи переданням певних прав на нього за дорученням та свідоцтвом про державну реєстрацію транспортного засобу.

Купівля авто – це серйозний крок, до якого слід ретельно підготуватись і вивчити всі тонкощі даного правочину.

Часто громадяни надають перевагу більш швидким та дешевим способам придбання автомобіля та не переоформлюють право власності на нього, не розуміючи при цьому можливих негативних наслідків.

Однак стаття 317 Цивільного кодексу України встановлює, що лише власнику належать права володіння, користування і розпорядження своїм майном.

Існує кілька способів придбання транспортного засобу:

Придбання автомобіля в автосалоні.

Така процедура є безпечною та обов’язково супроводжується укладанням договору купівлі-продажу з його наступним підписанням. Вартозвернути увагу на такі пункти:
-        термін поставки транспортного засобу;
-        умови, пов’язані з авансовою виплатою;
-        точна модифікація і комплектація автомобіля.

Після з’ясування всіх деталей та питань, що цікавлять, можна переходити від процедури оформлення до реєстрації транспортного засобу.

При реєстрації автомобіля справляється збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу. Ставки збору встановлені від 3% до 5% залежно від вартості автомобіля.

Після первинної реєстрації транспортного засобу, покупець отримує свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) та комплект номерних знаків.

Придбання вживаного автомобіля за договором купівлі-продажу.

При придбанні вживаного автомобіля, надійним способом є укладення договору купівлі-продажу у нотаріуса. Нотаріус перевіряє достовірність наданих документів і відсутність обтяжень (арешту, заборони, наявність кредиту) на транспортний засіб.

Не варто забувати і про акт прийому-передачі, який відображає фактичну передачу транспортного засобу із зазначеним станом на момент придбання.

Повністю завершеною угода може вважатися тільки після внесення відповідних даних про нового власника в технічні документи на транспортний засіб.

Також переоформити право власності на автомобіль можна, оформивши договір купівлі-продажу з наступною реєстрацією автомобіля на нового власника в сервісному центрі МВС України.

Придбання автомобіля за довіреністю.

Якщо ви придбали автомобіль, лише отримавши на руки технічний паспорт або нотаріально посвідчену довіреність, то повинні розуміти, що право власності на цей транспортний засіб залишається у попереднього володільця.

Така угода в собі може нести безліч прихованих нюансів, які «продавець» умисно не озвучує.

Негативні наслідки можуть в цьому випадку бути у обох сторін таких відносин, а саме:
-        довіреність може бути відкликана в будь-який момент;
-        дія довіреності припиняється в разі смерті довірителя і в цьому випадку спадкоємці можуть пред’явити вимоги стосовно транспортного засобу;
-        власник автомобіля може продати транспортний засіб іншій особі тощо.

«Продавець» також повинен розуміти, що передаючи автомобіль за дорученням та залишаючись власником, він, наприклад, може опинитися  відповідачем по справі щодо відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди третій особі.

Отже, підсумовуючи вказане, радимо майбутнім покупцям та продавцям транспортних засобів відповідально ставитись до вчинення правочину з купівлі-продажу автомобіля, щоб в майбутньому не виникало неприємних ситуацій. 


Если у Вас возникли какие-либо вопросы, нужны услуги компетентного адвоката в Запорожье или любая другая юридическая помощь, запишитесь на консультацию в Юридическое бюро «Линия права» по тел. 063-736-87-33, 066-089-09-26.
Made on
Tilda